TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kladsko – zajímavosti regionu


Ve prospěch Kladska jako turisticky atraktivního regionu nehovoří pouze architektonické památky. Nechybí zde ani přírodní kuriozity a řada zábavných akcí, jejichž cílem je zpestřit pobyt hostům, kteří nás navštívili.

BYSTRZYCA KŁODZKA
architektonické památky: kostel sv. Archanděla Michaela, radnice, Vodní brána, Kladská a Rytířská věž, obranné hradby, měšťanské domy, barokní socha Svaté Trojice, kostel sv. Floriana, socha sv. Jana Nepomuckého, kamenný pranýř, Filumenistické muzeum, parkový a zámecký komplex v Gorzanowě, tyrolská zástavba s dřevěným kostelíkem v Międzygórzu, dřevěný kostel v Nowé Bystrzyci a v Zalesiu, obytná věž ve Staré Łomnici.
přírodní památky: vodopád Wilczki v Międzygórzu (rezervace), Pasterskie Skały u Idzikowa, Sudetská dálnice v Górach Bystrzyckich, Śnieżnik Kłodzki (rezervace).
zábava/rekreace: Pohádková zahrada v Międzygórzu, tenisové kurty, rekreační bazén, Łysa Góra a Spalona, lyžařské vleky, loviště pstruhů ve Spaloné, lázně Długopole.

DUSZNIKI ZDRÓJ
architektonické památky: Muzeum papírenství, Dům F. Chopina, Lázeňský park, kostel sv. Petra a Pavla, votivní socha Panny Marie s dítětem, pomník F. Chopina, starobylé náměstí, starobylá kaple Svaté Trojice.
zábava/rekreace: barevná fontána, lyžařské středisko Zieleniec, lyžařské vleky v Podgórzu, Centrum polského biatlonu Jamrozowa Polana, Ranč Panderoza, tenisové kurty, lázně Duszniki, solno-jodová jeskyně.

KŁODZKO A OKOLÍ
architektonické památky: Kladská pevnost, Staré město, Podzemní turistická trasa, gotický most sv. Jana Nepomuckého, farní kostel Nanebevzetí Nejsvětější Marie Panny, kostel a klášter otců františkánů, kostel sv. Jiřího a Vojtěcha, Muzeum Kladska, zámek v Piszkowicach, obytná věž a zámecký a parkový komplex v Żelaźně.
přírodní památky: Romanowský pramen u Żelazna, kaňon Kladské Nisy v Bardských horách (Góry Bardzkie), Cisy a Cisowa Góra (rezervace).
zábava/rekreace: paintball, čtyřkolky, tenisové kurty, rekreační bazén, Skate park, loviště pstruhů v Boguszyně a Korytowě.

KUDOWA ZDRÓJ
architektonické památky: Kaple lebek, Lázeňský park, Lázeňské divadlo, Muzeum lidové kultury Sudetského pohoří v Pstrążné (skansen).
přírodní památky: Národní park Stolových hor.
zábava/rekreace: Aquapark, Lanové centrum, paintball, tenisové kurty, horolezecké trasy, Muzeum mizejících řemesel, Muzeum hraček, Muzeum žab, Pohyblivý betlém v Czermné, lázně Kudowa, solno-jodová jeskyně, lyžařský vlek Údolí zimních sportů (Jakubowice), loviště pstruhů v Pstrążné.

LĄDEK ZDRÓJ
architektonické památky: most sv. Jana, zřícenina hradu Karpień, Přírodně léčebné středisko Vojtěch a Jiří, Lázeňský park, Muzejní galerie Michała Klahra Staršího, farní kostel Nejsvětější Marie Panny, Pamětní místnost sv. Jiří, Skanzen Gotwaldówka, Poutní místo Matky Boží uzdravení nemocných, starobylé náměstí, zámek v Trzebieszowicích.
přírodní památky: Arboretum, bazaltové sloupy u Lutyně, skály na Trojaku, Radochowská jeskyně.
zábava/rekreace: lyžařské středisko Lądek, horolezecké skály, lázně Lądek, rehabilitační bazén, solno-jodová jeskyně, tenisové kurty, loviště pstruhů v Lądku, Goszowě a Radochowě.

LEWIN KŁODZKI
architektonické památky: kamenný železniční viadukt, náměstí, zřícenina hradu Homole, zámecký a parkový komplex v Jeleniowě.
přírodní památky: Japonská zahrada v Jarkowě.

MIĘDZYLESIE
architektonické památky: zámecký a parkový komplex, domy tkalců, barokní kostel Božího Těla, Mariánský sloup, soukennické krámy (sukiennice), budovy bývalé plynárny, poevangelický kostel, zřícenina hradu Szczerba v Gniewoszowě, dřevěný kostel v Kamieńczyku.
přírodní památky: Solná jáma u Gniewoszowa
zábava/rekreace: plavecký bazén, cyklistické a pěší stezky.

NOWA RUDA
architektonické památky: Staré město, náměstí s radnicí, dům Josepha Wittiga, barokní loretánská kaple, kamenný most (jeden z nejstarších v Dolním Slezsku), dům tkalců, hrad Stillfriedů ze 14. století, zámecký a parkový komplex v Bożkowě, budovy bývalého mlýna z poloviny 19. století v Ludwikowicích.
přírodní památky: Bukowa Kalenica v Sovích horách (Góry Sowie).
zábava/rekreace: Muzeum hornictví – Podzemní turistický důl, Sportovně-rekreační komplex CTS v Słupci (bazén, tenisové kurty), vyhlídkové věže na Hoře sv. Anny, Hoře Všech Svatých (Góra Wszystkich Świętych) a na Velké Sově (Wielka Sowa), Ranč Harenda v Ludwikowicích, Středisko zimních sportů Sokolec-Rzeczka.

POLANICA ZDRÓJ
architektonické památky: Lázeňské divadlo, Lázeňský park, pěší zóna, kostel Nanebevzetí Nejsvětější Marie Panny.
zábava/rekreace: letní bobová dráha Góralka, lázně Polanica, rekreační bazén, tenisové kurty, turistická dráha, solno-jodová jeskyně, klub Colombina, kino Światowid, Misijní a etnografické muzeum, paintball, čtyřkolky.

RADKÓW
architektonické památky: náměstí a obranné hradby, kostel sv. Doroty, dřevěný vodní mlýn z přelomu 19. a 20. století, Kalvárie ve Wambierzycích, Bazilika Nanebevzetí Nejsvětější Marii Panny, hrad Ratno Dolne, Karłówek – pozůstatky bývalé vsi.
přírodní památky: Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Radkowskie Skały, Białe Skały.
zábava/rekreace: Dinopark v Karłowě, horolezecké trasy, zátoka, plavecký bazén, tenisový kurt, Skanzen, Etnografické muzeum s MiniZoo ve Wambierzycích, pohyblivý betlém ve Wambierzycích.

STRONIE ŚLĄSKIE
architektonické památky: bývalý zámek královny Marianny Oranžské, kostel sv. Materna, zřícenina kaple sv. Onufra, Zemské muzeum v Kletni, Huť křišťálového skla Violetta.
přírodní památky: Trójmorski Wierch v masívu Sněžníku, Medvědí jeskyně v Kletně, Nowa Morawa (rezervace), Puszcza Śnieżnej Białki (rezervace).
zábava/rekreace: krytá plovárna, horolezecká stěna, lanovka a lyžařské vleky na Černé Hoře (Sienna), podzemní turistická trasa v bývalém uranovém dole, galerie Wapiennik ve Staré Morawě, loviště pstruhů v Nowé Morawě a Goszowě.

SZCZYTNA
architektonické památky: hrad ve Szczytniku, Kalwaria Górska na Szczytniku, kostel sv. Jana Křtitele, sklářská huť Sudety, socha sv. Jana Nepomuckého.
přírodní památky: Rašeliniště u Zieleńce (rezervace), Skalní hřiby, Skałki Łężyckie, Velké Batorowské rašeliniště.
zábava/rekreace: golfové hřiště, paragliding, horolezectví, tenisové kurty, hospodářství Černý kůň (Czarny Koń), Ranč Vaquera v Studzienné, loviště pstruhů v Słoszowě.

ZŁOTY STOK
architektonické památky: Staré město, mincovna, pomník obětem I. světové války,
zábava/rekreace: Zlatý důl, Skalisko – Lesní lanový park, Zlatá stezka, Ranč Naše herka.

Další atrakce:
- Železniční trať Kłodzko-Nowa Ruda
- Železniční trať Kłodzko-Kudowa Zdrój
- Cesta "Sta zatáček" Radków-Kudowa Zdrój


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa

7 grudnia 2023
Imieniny obchodzą:
Marcin, Ambroży, Teodor, Agata, Dalia, Sobiesława

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej