TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Ziemia Kłodzka - Dla rowerzystów - rekreacja


Wszystkim, którym obce są emocje, jakie wyzwala kolarstwo ekstremalne, czy maratony MTB, a roweru używają raczej rekreacyjnie, polecamy łagodniejsze szlaki rowerowe Ziemi Kłodzkiej. Pedałowanie w górach może być przyjemne, tym bardziej, że na drogach regionu pojawiły się cyklobusy.

Jeśli będąc, w jakimś urokliwym zakątku Ziemi Kłodzkiej, zapragniemy nagle pozwiedzać jej okolice z siodełka, nie musimy się martwić o sprzęt. W większości miast regionu funkcjonują wypożyczalnie rowerów. Potem wystarczy wizyta w najbliższym biurze promocji miasta lub informacji turystycznej, gdzie wzbogacimy się o mapkę szlaków rowerowych i Ziemia Kłodzka stanie przed nami otworem.

Oto kilka propozycji łatwiejszych tras dla niedzielnych rowerzystów.
Dolinami u podnóża gór prowadzą międzynarodowe drogi tranzytowe - tych oczywiście nie rekomendujemy. Cykliści mogą natomiast korzystać z pięknej widokowo Autostrady Sudeckiej, prowadzącej z Międzylesia przez Zieleniec, aż do Kudowy oraz z szosy Bystrzyca - Stara Łomnica - Polanica Zdrój.
Asfaltową nawierzchnię mają również: droga dnem Doliny Dzikiej Orlicy, Droga Dusznicka dnem Doliny Górnej Bystrzycy (wprost z centrum Dusznik, warto) oraz część Drogi Justyny.
Twarde drogi kamienne i szutrowe to głównie stare szlaki komunikacyjne tj. Duszniki - Spalona, Duszniki - Bystrzyca, Zieleniec - Polanica, Lasówka - Bystrzyca.
Na rowerze warto też zajrzeć na torfowisko pod Zieleńcem.

W Masywie Śnieżnika węzłowym punktem jest Przełęcz Puchaczówka. Zależnie od sił i chęci możemy odbywać krótsze wycieczki w samym masywie, bądź też łączyć je z trasami w Górach Bialskich, a nawet Złotych. Powyżej Puchaczówki popedałować można wzdłuż Krowiarek. Ze względu na widoki i znikomy ruch pieszych polecamy tę wycieczkę wszystkim, a szczególnie początkującym cyklistom.
Frajdą dla niedzielnych rowerzystów w Górach Bialskich będą liczne nawierzchnie asfaltowe przeplatane szutrami. Wąskie asfaltowe drogi, z panującym na nich niewielkim ruchem samochodowym, tworzą komfortowe ścieżki rowerowe.
Z Lądka rekomendujemy krótką wycieczkę na Rozdroże Zamkowe i ruiny zamku Karpień. Zachęcamy też do wypadu na czeską stronę przejściem turystycznym Lutynia - Travná i powrót malowniczą szosą ze Złotego Stoku do Lądka przez Przełęcz Jaworową.

Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa

< powrót

7 grudnia 2023
Imieniny obchodzą:
Marcin, Ambroży, Teodor, Agata, Dalia, Sobiesława

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej