TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Ziemia Kłodzka - Dla rowerzystów - maratony


Ziemia Kłodzka idealnie nadaje się do rozgrywania maratonów rowerowych. Setki kilometrów dróg i szlaków rowerowych dają możliwość organizowania długodystansowych i kilkuetapowych wyścigów zarówno w kolarstwie szosowym, jak i górskim. Malownicze i trudne technicznie trasy po polskiej oraz czeskiej stronie granicy przyciągają kolarzy z całej Europy.Znakomite warunki do uprawiania kolarstwa na Ziemi Kłodzkiej docenione zostały przez reprezentantów Polski w kolarstwie górskim. Szlifowanie formy w Zieleńcu przyniosło efekty. Trenująca tu przed Igrzyskami Olimpijskimi Maja Włoszczowska przywiozła z Pekinu srebrny medal, a Aleksandra Dawidowicz po zielenieckim zgrupowaniu nie miała sobie równych podczas odbywających się w Australii Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim do lat 23 (2009 rok). Kadra kolarzy niedowidzących, której również przypadły do gustu treningi w Zieleńcu, na chińskiej Paraolimpiadzie zdobyła dwa medale - złoty wywalczył tandem Andrzej Zając i Dariusz Flak, a brązowy Krzysztof Kosikowski i Artur Korc.


Ukształtowanie terenu i trasy rowerowe Ziemi Kłodzkiej oraz czeskiej strony pogranicza, to miejsca idealne nie tylko do treningów, ale również do organizacji długodystansowych zawodów kolarskich o randze krajowej i międzynarodowej. Kilka z nich na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń sportowych regionu. Wśród nich wymienić można Suzuki Powerade MTB Marathon, Kelly´s Rampušák (Vládce Orlických Hor, Czechy), Glacensis MTB Challenge, Klasyk Kłodzki, Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka, Puchar Eska Bike Maraton. W tegorocznym kalendarzu pojawiło się kilka nowych imprez, jak Klasyk Radkowski, RoadPro 2010, czy Sudety MTB Challenge. Popularność zyskują krótkie kolarskie wyścigi górskie. Najciekawszą tego typu imprezą są zawody UpHill Cup rozgrywane na najciekawszych podjazdach Ziemi Kłodzkiej.


Kalendarz imprez rowerowych na 2011 rok:

30 kwietnia - Suzuki Powerade MTB Marathon, Złoty Stok, długość trasy ok. 80 km. Informacje na www.mtbmarathon.com
7 maja - Klasyk Radkowski, Radków, długość trasy ok. 200 km. Informacje na www.klasykklodzki.pl
18 czerwca - Bike Maraton 2011, Polanica, Stadion OSiR, długość trasy ok. 85 km. Informacje na www.bikemaraton.pl
25 czerwca - Kellys Rampušák 2011 - Vládce Orlických hor, Štity, długość trasy do 200 km. Informacje na www.rampusak-stity.cz
16 lipca - IV Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka Fisha, Zieleniec, długość trasy ok. 55 km. Inforamcje na www.bikebrother.pl
24-29 lipca - Sudety MTB Challenge, Ziemia Kłodzka, długość trasy ok. 350 km. Szczegóły na www.mtbchallenge.com
30 lipca - Klasyk Kłodzki, Zieleniec, długość trasy ok. 240 km. Informacje na www.klasykklodzki.pl
10 września - Suzuki Powerade MTB Marathon, Międzygórze, długość trasy 73 km. Informacje na www.mtbmarathon.com

Kalendarz wyścigów UpHill Cup na stronie internetowej uphillcup.mtbpro.pl.


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa

< powrót

7 grudnia 2023
Imieniny obchodzą:
Marcin, Ambroży, Teodor, Agata, Dalia, Sobiesława

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej