TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Ziemia Kłodzka - Dla rowerzystów - downhill


Zdobywające coraz większą rzeszę sympatyków kolarstwo grawitacyjne, zwane również ekstremalnym na Ziemi Kłodzkiej znalazło podatny grunt do rozwoju. Obecnie miłośnicy downhilla poszaleć mogą w Zieleńcu i na Czarnej Górze.

Downhill - rodzaj kolarstwa górskiego, które uprawia się na silnie nachylonych stokach naturalnych lub specjalnie przygotowanych zjazdach. Downhillowcy pokonują stromizny obfitujące w liczne przeszkody (muldy, koleiny, ostre wiraże, skocznie) na czas. Podobnie jak w alpejskich konkurencjach narciarskich zjazdowiec musi skupić się na wybraniu optymalnej drogi, nie tracąc przy tym trakcji. Downhill to dyscyplina sportu wymagająca stalowych nerwów, refleksu, odwagi i ponadprzeciętnej umiejętności jazdy na rowerze.

W Zieleńcu koło Dusznik na miłośników ekstremalnej jazdy czeka specjalny Bike Park. Można tu bez przeszkód szaleć na rowerze przez cały letni sezon. Na start trasy dojedziemy nowoczesną 6-osobową koleją krzesełkową, przystosowaną do przewozu rowerów. Zieleniecki tor został ostatnio przebudowany i przedłużony do 1200 m. Szczegóły na stronie www.zieleniec-extreme.eu.

Amatorzy dwukołowców i mocnych wrażeń docenią też tor downhillowy na Czarnej Górze w Siennej koło Stronia. Nowo otwarty Park Rowerowy, to przede wszystkim jedna z najtrudniejszych w Polsce trasa zjazdowa o długości 2,4 km, a także trasa do freeridu (3,6 km). W Parku Rowerowym powstaje również tor do dirt/slope style`u. Trasa na Czarnej Górze została doceniona przez Polski Związek Kolarstwa i stała się areną zawodów z cyklu Pucharu Polski w downhillu. Oprócz tego wydarzenia cykliczną imprezą są Zawody o Puchar Prezesa Czarnej Góry, rozgrywane we wrześniu. Szczegóły na www.parkrowerowy.pl.


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa

< powrót

26 lutego 2024
Imieniny obchodzą:
Mirosław, Aleksander, Bogumił, Bogumiła, Ewelina

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej