TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Ziemia Kłodzka - Narciarstwo biegowe


Miłośnikom aktywnego wypoczynku Ziemia Kłodzka oferuje liczne trasy biathlonowe. W wielu miejscowościach wytyczono interesujące szlaki do uprawiania tej dyscypliny sportu. Najsłynniejsze z nich znajdują się na Jamrozowej Polanie koło Dusznik.

W Centrum Polskiego Biathlonu Jamrozowa Polana wytyczonych zostało 12,5 km tras biegowych o bardzo ciekawym ukształtowaniu. Ich walory doceniane są przez kadrę polskich i zagranicznych biathlonistów, którzy na Jamrozowej Polanie szlifują formę przed występami w Pucharze Świata. W samych superlatywach na temat dusznickich tras wypowiada się m.in. wicemistrz olimpijski w biathlonie Tomasz Sikora. W Centrum Polskiego Biathlonu znajduje się również strzelnica. Latem asfaltowe trasy Jamrozowej nadają się do jazdy na rolkach lub nartorolkach; w zimie o odpowiednią grubość pokrywy śnieżnej dba specjalny system naśnieżania. Szczegóły na www.jamrozowa.pl

Dwie trasy biegowe znajdują się też na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Dłuższa z nich liczy około 26 km. Rozpoczyna się w Karłowie, przebiega m.in. przez Pasterkę, Skalne Grzyby, Batorówek i wraca do Karłowa. Mapa tras biegowych na terenie PNGS dostępna jest pod adresem www.pngs.pulsar.net.pl w zakładce Turystyka/Narciarstwo.

Pobiegać na nartach można również w okolicach Stronia Śląskiego. Tam godne polecenie są dwie trasy. Pierwsza o długości ponad 7,5 km, druga licząca 10,4 km. Obie startują i finiszują w Kletnie.

Trasy do uprawiania narciarstwa biegowego wytyczone zostały także w okolicach Lądka, Bystrzycy (Spalona) oraz Czarnej Góry. Szczegółowy opis trasy znaleźć można pod adresem www.naszesudety.pl


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa

< powrót

26 lutego 2024
Imieniny obchodzą:
Mirosław, Aleksander, Bogumił, Bogumiła, Ewelina

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej