TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kladsko – pro cyklisty - rekreace


Všem, jimž jsou vzdálené emoce, jež uvolňuje extrémní cyklistika nebo maratóny MTB, a kolo používají spíše rekreačně, doporučujeme mírnější cyklistické stezky Kladska. Jízda na kole v horách může být zpříjemněna tím, že se na cestách regionu objevily cyklobusy.

Pokud v nějakém půvabném zákoutí Kladska náhle zatoužíme poznávat jeho okolí z cyklistického sedla, nemusíme si s tím dělat starosti. Ve většině měst regionu jsou zřízeny půjčovny kol. Pak jen stačí navšívit nejbližší turistické informační centrum, kde získáme mapu cyklistických stezek a Kladsko leží před námi.

Velkou pomocí pro cyklisty jsou Cyklobusy – autobusy většinou s přívěsem pro kola. Tato doprava je již 6 let v provozu na české straně Orlických hor. V Polsku cyklobusy jezdí od roku 2008 na trase Duszniki-Zieleniec-Lasówka-Mostowice v období od poloviny května do konce září. Cena za přepravu se pohybuje od 4 do 8 zł za osobu plus příplatek 3 zł za přepravu kola. Autorem nápadu je česká firma Orlobus z Nového Města nad Metují. Díky cyklobusu může každý, dokonce i začínající cyklista bez problému dojet např. do Zieleńce, ležícího ve výšce 800-960 m n.m. nebo na českou stranu Orlických hor.

Zde je několik návrhů snadnějších tras pro sváteční cyklisty.
Údolími na úpatí hor vedou mezinárodní tranzitní cesty, které samozřejmě nedoporučujeme. Cyklisté mohou zato využít pěknou Sudetskou dálnici, která vede z Międzylesia přes Zieleniec až do Kudowy či silnici Bystrzyca - Stara Łomnica - Polanica Zdrój.
Asfaltový povrch mají rovněž: cesta vedoucí Údolím Divoké Orlice, Dusznická cesta Údolím Górnej Bystrzycy (přímo z centra Dusznik) a část Cesty Justyny.
Tvrdé kamenité cesty to jsou hlavně staré komunikační trasy tj. Duszniki - Spalona, Duszniki - Bystrzyca, Zieleniec - Polanica, Lasówka - Bystrzyca.
Na kole stojí rozhodně zato projížďka na rašeliniště u Zieleńce.

V masívu Sněžníku je uzlovým bodem průsmyk Puchaczówka. Podle svých sil a chuti můžeme také absolvovat kratší výlety v samotném masívu nebo je spojit s trasami v Bělských vrších (Góry Bialskie) nebo dokonce v Rychlebských horách (Góry Złote). Nad Puchaczówkou lze jet podél Krowiarek. Vzhledem na pěkný výhled a minimální ruch chodců doporučujeme tuto trasu všem, zvláště pak cyklistickým začátečníkům.
Sváteční cyklisty potěší v Bělských vrších hojně se vyskytující asfaltový povrch s kameny. Úzké asfaltové cesty, s malým automobilovým provozem, tvoří komfortní cyklistické stezky.
Z Lądku doporučujeme krátký výlet na Rozdroże Zamkowe a zříceninu hradu Karpień. Vřele také doporučujeme výjezd na českou stranu přes turistický přechod Lutynia - Travná a návrat malebnou silnicí ze Złoteho Stoku do Lądku přes průsmyk Jaworowa.

Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa

< powrót

26 lutego 2024
Imieniny obchodzą:
Mirosław, Aleksander, Bogumił, Bogumiła, Ewelina

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej