TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kladsko – pro cyklisty - downhill


Tento druh extrémní cyklistiky, který si získává stále větší počet vyznavačů, našel v Kladsku základnu pro další rozvoj. V současné době si mohou milovníci downhillu zařádit v Zieleńci a na Czarné Górze.

Downhill – je druh horské cyklistiky, která se provozuje na prudkých svazích na přírodních nebo speciálně připravených sjezdovkách. Vyznavači downhillu překonávají srázy s hojně se vyskytujícími překážkami (muldy, koleje, prudké zákruty, skokanské můstky) na čas. Podobně jako v alpských lyžařských disciplínách si musí závodník vybrat optimální cestu a neztrácet přitom trakci. Downhill patří mezi sportovní disciplíny, které vyžadují ocelové nervy, dobré reflexy, odvahu a nadprůměrnou dovednost jízdy na kole.

V Zieleńci u Dusznik čeká na milovníky extrémní jízdy speciální Bike Park. Zde je možné se po celou letní sezonu pořádně vyřádit na kole. Na start trasy dojedeme moderní šestimístnou sedačkovou lanovkou, uzpůsobenou k převozu kol. Zieleniecká dráha byla v poslední době přestavěna a prodloužena na 1200 m. Podrobnosti na straně www.zieleniec-extreme.eu.

Vyznavači dvou kol a silných dojmů také ocení downhillovou dráhu na Czarné Górze v Sienné nedaleko Stronia. Nově otevřený Cyklopark nabízí především jednu z nejobtížnějších sjezdových tras v Polsku dlouhou 2,4 km a také trasu pro freeride (3,6 km). V Cykloparku rovněž vzniká dráha pro dirt/slope styl. Trasa na Czarné Górze byla oceněna Polským cyklistickým svazem a stala se arénou závodů z cyklu Poháru Polska v downhillu. Kromě této události se v září pravidelně konají Závody o Pohár předsedy Czarné Góry (Zawody o Puchar Prezesa Czarnej Góry). Podrobnosti na www.parkrowerowy.pl.


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa

< powrót

26 lutego 2024
Imieniny obchodzą:
Mirosław, Aleksander, Bogumił, Bogumiła, Ewelina

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej