TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kladsko – Běžecké lyžování


Milovníkům aktivního odpočinku nabízí Kladsko řadu biatlonových tras. Na mnoha místech byly upraveny zajímavé trasy vhodné pro provozování této sportovní disciplíny. Nejslavnější z nich jsou v Jamrozowé Polaně u Dusznik.

Ve Středisku polského biatlonu - Jamrozowa Polana – bylo vybudováno 12,5 km běžeckých tras s velmi zajímavým průběhem. Jejich klady dokáží ocenit týmy polských i zahraničních biatlonistů, kteří si v Jamrozowé Polaně pilují formu před závody Světového poháru. O dusznických trasách hovoří v samých superlativech také výherce stříbrné olympijské medaile v biatlonu Tomasz Sikora. Ve Středisku polského biatlonu se nachází rovněž střelnice. V létě jsou asfaltové trasy v Jamrozowé vhodné pro jízdu na kolečkových bruslích nebo kolečkových lyžích; v zimě se o vhodnou výšku sněhové pokrývky stará speciální zasněžovací systém. Podrobnosti na www.jamrozowa.pl

Dvě běžecké trasy se nacházejí také na území Národního parku Gór Stołowych. Delší z nich měří přibližně 26 km. Trasa začíná v Karłowě, vede přes Pasterku, Skalne Grzyby, Batorówek a vrací se zpět do Karłowa. Mapa běžeckých tras na území Národního parku Gór Stołowych je k dispozici na adrese www.pngs.pulsar.net.pl v kolonce Turistika/Lyžování (Turystyka/Narciarstwo).

Na běžkách se lyžaři mohou proběhnout také po okolí Stronia Śląského. Zde si doporučení zaslouží dvě trasy. První je dlouhá přes 7,5 km, druhá měří 10,4 km. Obě začínají a končí v Kletně.

Trasy pro běžecké lyžování byly upraveny rovněž v okolí Lądku, Bystrzyce (Spalona) a Czarné Góry. Podrobný popis trasy lze najít na adrese www.naszesudety.plPodziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa

< powrót

26 lutego 2024
Imieniny obchodzą:
Mirosław, Aleksander, Bogumił, Bogumiła, Ewelina

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej